دبیر اجرایی جشنواره خاطره‌نویسی شهید همدانی:
شهید همدانی در همه عرصه‌ها خط‌شکن و سرآمد بود

دبیر اجرایی جشنواره ملی خاطره‌نویسی شهید همدانی با بیان اینکه این شهید در همه عرصه‌ها خط‌شکن و سرآمد بود، گفت: یکی از اقدامات شاخص شهید همدانی این بود که در عرصه فرهنگ پیشتاز بود.

علی‌اصغر عزیزی ظهر امروز در مراسم اختتامیه جشنواره خاطره‌نویسی شهید همدانی با بیان اینکه کار این جشنواره از چند ماه گذشته در سراسر کشور آغاز شد، اظهار کرد: امروز با معرفی برگزیدگان کار داوری آثار به پایان می‌رسد.

وی با بیان اینکه کار ارسال و جمع‌آوری اطلاعات در خصوص شهید همدانی با برگزاری این جشنواره خاتمه نمی‌یابد، افزود: شهید همدانی یک شخصیت ‌بین‌المللی است و ما باید برای معرفی ایشان تمام تلاش خود را به کار گیریم.

دبیر اجرایی جشنواره خاطره‌نویسی شهید همدانی با اشاره به اینکه شهید همدانی افتخار استان است، یادآور شد: خاطرات ارسالی از این شهید می‌تواند در فایل‌هایی به صورت صوتی، تصویری و نوشتاری باشد و علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را با مراجعه به سایت حبیب حرم ارسال کنند.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری آثار و اطلاعات می‌تواند مبنای کار بعدی قرار گیرد، تصریح کرد: در برگزاری این جشنواره سپاه، صدا و سیمای مرکز همدان، بنیاد شهید همدانی، بنیاد خاتم‌الاوصیاء و اداره ارشاد همکاری داشتند.

عزیزی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات شاخص شهید همدانی این بود که در عرصه فرهنگ پیشتاز بود، تصریح کرد: شهید همدانی به معنای واقعی در همه عرصه‌ها سرآمد و خط‌شکن بود.

وی با بیان اینکه یکی از اقدامات بنیاد شهید همدانی جلوگیری از تحریف خاطرات است، ادامه داد: به دنبال آن هستیم که بنیاد بتواند منبعی برای جلوگیری از تحریف‌ها و بیان خاطرات واقعی است.

دبیر اجرایی جشنواره خاطره‌نویسی شهید همدانی با بیان اینکه مقام معظم رهبری تأکید داشتند که مسائل دفاع مقدس درست تبیین شود؛ نه درشت، افزود: سیره شهید همدانی می‌تواند ما را در رساندن به واقعیت‌ها یاری رساند.