گزارش کامل تسنیم از اجتماع بزرگ ۹دی ۹۶ در مصلی تهران + عکس

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۹دی امروز با حضور گسترده مردم انقلابی تهران در مصلای امام خمینی(ره) برگزار شد.

گرامیداشت حماسه 9 دی در مصلی تهران

به گزارش خبرنگار  سیاسی خبرگزاری تسنیم، مراسم گرامیداشت یوم‌الله 9دی امروز(شنبه 9دی) با حضور گسترده مردم انقلابی تهران در مصلای امام خمینی(ره) تهران با سخنرانی آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب و عضو مجلس خبرگان رهبری و مداحی حاج سعید حدادیان برگزار شد.

این مراسم از ساعت 9 صبح آغاز و بیانات مقام معظم رهبری درباره فتنه 88 و 9دی پخش شد. همچنین در ادامه حجت الاسلام سید محمود حسینی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران درباره فتنه 88 و یوم الله 9 دی سخنرانی کرد. حاج سعید حدادیان مداح اهل بیت نیز به مداحی پرداخت و بعد از ان آیت‌الله محسن اراکی به سخنرانی پرداخت. 

آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع تقریب مذاهب در سخنرانی خود اظهار داشت: ما می‌دانیم دشمن بار دیگر قصد فتنه‌انگیزی میان مردم از طریق فضای مجازی و حصر اقتصادی را دارد اما ملت ما ملت 9 دی،‌ 19 دی، عاشورایی و حسینی است. ملت علوی در مقابل دشمن شکست نخواهد خورد. این گفته خود خداوند است. ما یقین داریم که در عرصه فضای مجازی، اقتصادی، سیاسی و توطئه‌های خارجی بینی دشمن را به خاک خواهیم مالید.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: ما انتظار داریم مسئولان دولت با موضع محکم و شجاعانه دشمن را از تحمیل خواسته‌هایش بر ما مایوس کند که این اراده را ما در مسئولین می‌بینیم و مسئولان بدانند که اگر در مقابل آمریکا ایستادگی کنند مردم پشت آنها خواهند ماند و از آنها حمایت خواهند کرد زیرا ما خدا را داریم.

آیت‌الله اراکی درباره وضعیت فضای مجازی اظهار داشت: در فضای مجازی امروز با یک هجوم بی‌رحمانه دشمن به مقدساتمان روبرو هستیم که دشمن از پنجره فضای مجازی همه ارزشها و هستی ما را مورد تجاوز قرار داده است. تمام هویت ما اسلام، قرآن و فرهنگ علوی، حسینی و فاطمی است. ما نخواهیم گذاشت که رسول خدا (ص)‌ در این عرصه‌ هجمه‌های فضای مجازی تنها بماند.

آیت‌الله اراکی: اجازه فتنه‌انگیزی دوباره را نمی‌دهیم

در پایان  قطعنامه تجمع یوم‌الله 9دی قرائت شد که در بخشی از قطعنامه به این شرح است:  یوم‌الله نهم دی‌ماه روز تجلّی دست قدرت الهی در برابر فتنه عظیم آمریکایی ـ صهیونیستی علیه نظام مقدس اسلامی و خلق حماسه بزررگ، ماندگار و سرنوشت‌ساز است، روز نمایش اقتدارِ نظام اسلامیِ متّکی به مردم، وحدت لاینفک ملّت حول محور ولایت و نماد ولایتمداری، دیانت، بصیرت، دشمن‌شناسی، وظیفه‌شناسی و عمل به هنگام است که با تدابیر حکیمانه، روشنگری و هدایت‌های عالمانه قافله‌سالار صبر و بصیرت و مقتدای عظیم‌الشأن امّت اسلامی و حرکت اقیانوس عظیم الهی و کاملاً خودجوش و تکلیف‌گرایانه با حضور میلیون‌ها ایرانی متدیّن، فهیم و زمان‌شناس، بزرگترین و پیچیده‌ترین فتنه علیه انقلاب اسلامی خنثی و فتنه‌گران منزوی شدند.

متن کامل قطعنامه تجمع یوم‌الله 9دی

در پایان تجمع مردم انقلابی تهران از  مصلی امام خمینی(ره) تا  ایستگاه مترو شهید بهشتی راهپیمایی کردند و شعارهای همچون "مشت محکم می‌زند این ملت بر دهن فتنه‌گر بی غیرت"، "تا پای جان حامی انقلابیم، مدافع سرسخت حریم اهل بیتیم"، "ولایت فقیه نور عین است"، "این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده"، "ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند" و مرگ بر فتنه گر سر دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم