بخش شهید آوینی حرف دل موبایل شعر و سبک اوقات شرعی کتابخانه گالری عکس  صوتی فیلم و کلیپ لینکستان استخاره دانلود نرم افزار بازی آنلاین
خرابی لینک Instagram

«مستند خاطرات نارنجی»

 آسیب های استفاده آمریکا از عامل نارنجی در جنگ ویتنام بر روی سربازان این کشور

(در طول جنگ ویتنام ۲,۵ میلیون سرباز آمریکایی در این جنگ شرکت کردند و ارتش ایالات متحده سرانجام در سال ۱۹۷۲ ویتنام را ترک کرد، در طول این مدت ارتش آمریکا جنایات بی شماری علیه مردم ویتنام و همچنین سربازان خود روا داشت که یکی از آنها استفاده از عامل نارنجی است. مستند «خاطرات نارنجی» درباره سفر گروهی از فرزندان سربازان آمریکایی است که در جنگ ویتنام حضور داشته اند؛ سفر به این کشور و مرور خاطراتی که پدرانشان از آن دوران روایت کرده اند تم اصلی این مستند را تشکیل می دهد. این افراد حکایت می کنند وقتی پدرانشان از جنگ بازگشتند، تمایل داشتند خاطرات گذشته را فراموش کنند اما آنچه در این کشور برایشان رخ داده بود قابل فراموشی نبود و آثار چنین نبردی قابل جبران نبود. کسانی که این روایت را انجام می دهند فرزندان کسانی هستند که در معرض عامل نارنجی قرار گرفته اند و امروز، دارای مشکلاتی جسمی هستند که ناشی از یک اقدام پنهان ارتش آمریکا بود؛ عامل نارنجی سمی بود که ارتش آمریکا برای از بین بردن پوشش گیاهی در مناطق عملیاتی استفاده می کرد ولی همین سم موجب بروز بیماری های مختلف در سربازان این کشور نیز شد. بر اثر این اقدام جنایت آمیز، ۴۰۰ هزار نفر جان باختند و ۵۰۰ هزار کودک ناقص متولد شدند اما هنوز هیچ آمار دقیقی از قربانیان عنصر نارنجی در بین سربازان آمریکایی وجود ندارد)

دانلود فیلم با کیفیت بالا
بخش اول بخش دوم بخش سوم بخش چهارم
65.43 مگابایت 65.43 مگابایت 65.43 مگابایت 61.82 مگابایت
ابتدا تمامی قسمت ها را دانلود کرده و سپس نسبت به باز کردن آن اقدام نمایید. در صورتی که نرم افزار ( WinRar ) بر روی رایانه ی خود نصب ندارید می توانید از اینجا دریافت نمایید.


 
 Copyright © 2003-2015 - AVINY.COM - All Rights Reserved